RSS

Jak zacząć przygodę z nartami biegowymi?

26 Oct
Jak zacząć przygodę z nartami biegowymi?

Bieganie na nartach jest wciąż stosunkowo mało popularnym sportem w Polsce. Zaczynając przygodę z biegówkami stajemy przed dylematem jaki sprzęt wybrać. Czy lepiej na początku go wypożyczyć i sprawdzić, czy sport nam się spodoba czy od razu inwestować w kupno nart biegówek, kijków i butów?

Zaczynając swoją przygodę z biegami narciarskimi warto wspomnieć, że istnieją dwa podstawowe sposoby poruszania się na nartach biegowych: klasyczny i łyżwowy. Styl klasyczny polecany jest szczególnie osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia w tym sporcie. Polega on na tym, że poruszamy równolegle nartami, często po specjalnie przygotowanych do tego celu torach. W stylu łyżwowym biegamy głównie na szerokich, ubitych ratrakiem trasach. Jest to nieco trudniejsza metoda, gdyż naprzemienny ruch nart odbywa się pod kątem, od środka na zewnątrz, co wymusza na biegaczu nieco szybsze tempo. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, potrzebne będą nam narty biegowe, kije i odpowiednie buty. Najrozważniej będzie je za pierwszym razem wypożyczyć. Jeśli sport nam się spodoba, warto zainwestować we własny sprzęt.

Narciarstwo biegowe w porównaniu do snowboardu lub narciarstwa zjazdowego jest stosunkowo bezpieczne, dlatego zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które w obawie przed złamaniami i innymi poważnymi kontuzjami do tej pory nie uprawiały żadnych sportów zimowych. Biegając na nartach angażujemy wiele partii mięśni jednocześnie, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję. Dodatkowo trening i ruch na świeżym powietrzu pomagają zachować optymizm i dobre samopoczucie.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 26, 2016 in Narciarstwo

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: