RSS

Biegówki w lato, czyli nartorolki

12 Aug

biegówkiBiegówki zakładamy w większości na zimę, ale pomysłowość producentów w sklepach narciarskich po raz kolejny nas zaskoczyła. Oto do dyspozycji mamy teraz tak zwane nartorolki, które pozwalają na praktykowanie naszej ulubionej dyscypliny także w ciągu lata.

Ba, można nawet powiedzieć o pewnym bumie, który jeszcze do niedawna nie zostałby w ogóle zrozumiany przez narciarskich ortodoksów. Czy zatem letnie biegówki będą sportową alternatywą dla profesjonalnych narciarzy biegowych? Prawdopodobnie nie i to z bardzo prostej przyczyny. Po pierwsze – w Polsce nie ma za bardzo gdzie na takich podjechać. Do letnich biegówek jest potrzebna bowiem nie tylko odpowiednia trasa, ale także odpowiednie podłoże.

Po drugie – buty do biegówek letnich są raczej niewygodne i niedostosowane do oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Po trzecie – nartorolki nie posiadają hamulców, a to czyni je niebezpiecznymi. I po czwarte, ale dla narciarskich ortodoksów właściwie najgorsze, nartorolki są tworzone pod kątem łyżwiarzy, a więc w takiej konwencji i w takim stylu się je zachowuje. Trudno zatem i o narty biegowe, i o buty do biegówek letnich wyprodukowanych pod kątem techniki klasycznej.

Mamy wakacje, więc można rozważać, czy wyżej wymienione mogą uchodzić za dobre, czy też nie. Niemniej, największym i najlepszym kryterium jest powszechna opinia klientów, a ci – przynajmniej w Polsce – nie są zbytnio tym wszystkim zachwyceni, a wprost odwrotnie. Chyba zostaniemy zatem przy dyscyplinach letnich, które przecież tak bardzo nasze serca podbiły.

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on August 12, 2014 in Narciarstwo

 

Tags: ,

One response to “Biegówki w lato, czyli nartorolki

  1. Anna Nowak

    September 10, 2014 at 8:09 am

    Nartorolki?No o tym jeszcze nie słyszałam 🙂 a narciarstwo biegowe jest fajne,ale dla starszych osób 🙂

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: