RSS

Narty biegowe Salomon – dwa topowe modele do “łyżwy”

16 Dec
Narty biegowe Salomon – dwa topowe modele do “łyżwy”

Narciarstwo biegowe cieszy się coraz większą popularnością. Początkowo sport ten był w Polsce stosunkowo mało znany, wszystko zmieniło się po sukcesach Justyny Kowalczyk. Zasadniczo wyróżnia się dwa style w narciarstwie biegowym – styl klasyczny i łyżwowy. Ten pierwszy uznawany jest za nieco łatwiejszy, przez co poleca się go początkującym. Styl łyżwowy wymaga od trenujących lepszego przygotowania kondycyjnego i oczywiście specjalnie ubitych ratrakiem tras. Do “łyżwy” poleca się także inne narty biegowe. Dziś porównamy dwa topowe modele nart biegowych marki Salomon.

Narty Salomon Equipe 8 Skate Extra Stiff to model, którego głównymi cechami są szybkość, lekkość i zwiększona stabilność. Posiadają specjalne taliowanie Javelin Skating i rdzeń Densolite 3000. Narty Salomon zostały wyposażone w technologię Race Universal Grinding, czyli lekką nakładaną kamieniem strukturę, która zapewnia dobry poślizg w każdych warunkach i lepszą efektywność. Model ten posiada ślizg G4 zeolit i ochronną folię o strukturze World Cup.

narty salomon

Narty Salomon Equipe 6 Combi 15/16 to model o sportowo-wyczynowym charakterze. Ich zaletą jest niezwykła uniwersalność, więc poleca się je osobom, które lubią biegać na przemian techniką klasyczną i łyżwową. Narty biegowe posiadają taliowanie Classic Parallel i ślizg G2. Specjalna struktura Performance Universal Grinding zapewnia uniwersalną efektywność i dobry poślizg w każdych warunkach śniegowych. Ten model nart Salomon posiada rdzeń Densolite 2000 i konstrukcję Camber Combi.

narty salomon

Obydwa modele nart Salomon są godne polecenia. Equipe 8 Skare Extra Stiff to bardzo profesjonalne narty biegowe, które doskonale sprawdzą się do jazdy techniką łyżwową. Dla tych, którzy praktykują jazdę zarówno łyżwą, jak i techniką klasyczną lepsze będą narty biegowe Equipe 6 Combi 15/16.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on December 16, 2016 in Narciarstwo

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: