RSS

Narciarstwo biegowe – co jeszcze powinieneś wiedzieć

29 Jul

narciasrtwo biegoweJedną z najlepszych dyscyplin sportowych pod względem rozwoju ogólnej wydolności fizycznej jest narciarstwo biegowe. Podczas jego uprawiania aktywne są mięśnie kończyn górnych, dolnych oraz całego tułowia. Sprzyja za ten poprawie kondycji, wzmacnia mięśnie a dodatkowo wpływa na poprawę stanu zdrowia.

Biegi narciarskie pod względem wysiłkowym są bardzo wymagające.. Sport ten często porównywany jest z wioślarstwem, ponieważ oba te sporty angażują całe ciało.

Podczas tego sportu pracy podlegają prawie wszystkie grupy mięśni. Bardzo wysoki jest energetyczny stopień zaangażowania metabolizmu tlenowego. Dyscyplina ta jest świetnym uzupełnieniem tradycyjnego biegania, szczególnie zimą.

Przyczynia się również do poprawy gibkości naszego ciała. Wzmacnia mięśnia dwugłowe uda, brzuchate łydek oraz mięśnie grzbietu.

Gdzie można uprawiać narciarstwo biegowe ?

Odpowiedź ucieszy wielu, bowiem właściwie wszędzie. Biegać na nartach możemy w parku, w lesie, na drodze, a nawet na plaży. Wszędzie tam gdzie leży śnieg. Warto jednak trasę dobierać do swoich umiejętności. Tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem zaleca się wybrać teren płaski, który znamy, tak aby móc lepiej się przygotować i oszczędzić sobie problemów na trasie, które mogą nas zaskoczyć.

Podsumowując, uprawiając narciarstwo biegowe znacznie poprawimy naszą wytrzymałość, wzmocnimy właściwie wszystkie partie mięśni naszego ciała. Warty uwagi jest również fakt, że biegi narciarskie świetnie sprawdzają się jako środek treningowy dla osób uprawiających wyczynowo inne dyscypliny sportowe, a to dlatego że jest to jedna z nielicznych form aktywności angażując aż tyle mięśni.

Advertisements
 
 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: