RSS

Buty do biegania w terenie czyli coś na wiosnę

14 Apr

Za oknami coraz ładniej i cieplej. Przyszedł czas, by narty schować do piwnicy. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że możesz porzucić treningi. Biegać powinno się cały rok – dla zdrowia, dobrego samopoczucia i lepszej formy. Dzięki joggingowi nowy sezon narciarski przywitasz w pełni sił. Najlepsze efekty daje bieganie terenowe, po lesie, górach czy parku. Jest zdrowsze i przyjemniejsze. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, co przyda się podczas treningów i jakie wybrać buty.

Do biegania w terenie potrzebne jest obuwie nieco inne niż to do biegania po asfalcie. Odpowiednie dobranie jego rodzaju względem podłoża zagwarantuje mniejsze zmęczenie, ochroni kręgosłup, stopy i cały układ kostny przed nadmiernymi obciążeniami. Buty mają za zadanie amortyzować i utrzymywać stopy we właściwej pozycji podczas biegania. Jest to niezmiernie istotne dla skuteczności i prawidłowego przebiegu treningu.

Buty do biegania po asfalcie są silnie amortyzowane. Buty do biegania w terenie mają natomiast mniej pianki i liczy się bardziej trzymanie oraz żłobienie podeszwy. Ma ona zabezpieczać przed twardymi przeszkodami na drodze jak kamienie czy gałęzie, usztywniać stopę oraz wgryzać się w błoto czy grząską ziemię.

Buty do biegania w terenie powinny również być mocniej osłonięte, tak by do środka nie dostał się piach czy element ściółki. Zwykle nie posiadają siateczki, często są też zabezpieczone przed przemakaniem. Jest to obuwie do zadań specjalnych, przystosowane do cięższych warunków niż zwykłe buty do joggingu.

Wybierając buty do biegania w terenie, weź pod uwagę, jak często biegasz, w jakich warunkach oraz na czym Ci najbardziej zależy. Nie oszczędzaj na tym zakupie, gdyż dobre obuwie będzie Ci służyło naprawdę długo.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 14, 2015 in buty do biegania

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: