RSS

Biegówki, Kraków i moda na sport

17 Sep

biegówki KrakówJeśli chodzi o biegówki, Kraków jest tym miastem, które nie przeszło obok nich obojętnie. Biegają tamtejsi turyści, biegają sportowcy, biegają wszyscy – i wszyscy doskonale wiedzą, dlaczego biegają. Jakiś czas temu pojawiła się bowiem ankieta, która postanowiła zweryfikować wiedzę przeciętnego mieszkańca Krakowa – czy to rdzennego, czy to turysty – na temat narciarstwa biegowego.

Powodem do przeprowadzenia owej ankiety była oczywiście moda na biegówki. Kraków jest bowiem jednym z nielicznych ośrodków miejskich, gdzie tenże sport uprawia się wprost nagminnie. Jasne, nie wszyscy to robią, ale na pewno wielu i na samą myśl o tym ankieterzy postanowili doprowadzić do znalezienia odpowiedzi na cały szereg nich pytań.

 

Biegówki- Kraków chce schudnąć

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że biegówki Kraków ubiera dlatego, ponieważ w dużej mierze chce po prostu schudnąć. Spalenie tkanki tłuszczowej jest natomiast jednym z tych rezultatów, których można się po biegani w nartach spodziewać. Dalej powodem jest troska o zdrowie. Odciążenie stawów, dotlenienie organizmu, poprawienie pracy serca, usprawnienie właściwego funkcjonowania układu szkieletowego – wymieniać można by naprawdę długo. Co jeszcze? Możliwość biegania po niemal każdym terenie. Kraków nie jest przecież jakimś górzystym miastem, a mimo wszystko tak wielu narciarstwo biegowe weń uprawia. Dlaczego? Właśnie z racji na ten aspekt. Czy w innych miastach wyniki takiej ankiety wypadły by podobnie? Jak najbardziej. Chociaż bowiem ilość tego typu turystów byłaby weń podobna, powody są z pewnością podobne.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 17, 2014 in Narciarstwo

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: