RSS

Buty do biegania, czyli letni trening narciarza

25 Jul

buty do bieganiaMamy lato, więc trudno uprawiać narciarstwo biegowe. Co jednak zrobić, aby nie wypaść z formy? To proste – zainwestować w buty do biegania i po prostu biegać. To właśnie ta aktywność – na tle wszystkich tych, które możemy uprawiać w lato – jest najbardziej zbliżona do narciarstwa biegowego i nic dziwnego, że to właśnie ona cieszy się największym zainteresowaniem ze strony samych narciarzy.

Oczywiście, aby pokonywanie kolejnych kilometrów sprawiało nam satysfakcję i nie wiązało się z żadnymi kontuzjami, konieczne są odpowiednie buty do biegania. Te powinny zapewniać maksymalny komfort podczas stawiania stopy, zmniejszać ryzyko kontuzji między innymi poprzez ustabilizowanie kostki, a także zmniejszenie bólu przy przeciążeniu naszego organizmu.

Zanim wybierzemy odpowiednie buty do biegania, trzeba będzie zadać sobie kilka pytań. Od jak dawna biegamy? Ile kilometrów zajmuje nasza przeciętna trasa? Czy przed nami jakieś zimowe zawody, czy może chcemy jedynie utrzymać kondycję? Jaki teren służy nam najczęściej jako podłoże do pokonywania kolejnych kilometrów? Jaka jest nasza waga? Jaki mamy charakter stopy?

Na podstawie powyższych informacji z pewnością uda się osiągnąć pełnowymiarową satysfakcję na tle zakupu. Wielu narciarzy robi jednak błąd i podchodzi do biegania po zwykłym terenie tak samo jak do biegania na nartach. Otóż nie, tu potrzebna jest zupełnie inna metodyka treningowa, zupełnie inna częstotliwość i inna intensywność. Najlepiej zatem skorzystać z profesjonalnej rady trenera, która rozwieje wszystkie nasze wątpliwości, a przynajmniej tak być powinno.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 25, 2014 in buty do biegania

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: