RSS

Historia firmy Salomon

09 Apr

SalomonFirmę Salomon zna każdy praktykujący szeroko rozumiane sporty zimowe. Jest ona bowiem jednym z najważniejszych producentów wyposażenia zeń związanego. Charakteryzuje się najwyższą jakością wytwarzanych produktów oraz niskimi cenami. Skąd jednak tak olbrzymi sukces na rynku wyposażenia sportowego?

Wszystko zaczęło się w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym siódmym. Wtedy to francuska rodzina o nazwisku Salomon otworzyła warsztat. Oczywiście wpierw robiono tam zwykłe deski do nart, aczkolwiek George Salomon – współwłaściciel warsztatu – wpadł na pomysł wybudowania maszyny, która przyspieszy produkcję. Był to rok tysiąc dziewięćset pięćdziesiąty drugi. Udało się, sukces zaczął się klarować, a to nie koniec wymyślonych przezeń patentów. Kolejne wiązały się ze sposobem budowania nart oraz ze sposobem budowania wiązań.

 

Salomon nie tylko na zimę

Oczywiście Salomon nie ograniczał się wyłącznie do sportów zimowych i świadkami tego jesteśmy również dziś. W tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym drugim wypuszczono serię obuwia, którego adresatami byli wszyscy lubujący się w pieszych spacerach i tym podobnych. Trzy lata później pojawiły się narty ze specjalnym systemem, który wchłaniał drgania. Następne dwa lata przyniosły kolejny krok, czyli wykupienie Salomona przez Adidas, co nie przełożyło się na kierunek rozwoju, ale niewątpliwie wpłynęło na cały jej prestiż. Cóż możemy powiedzieć o tej firmie dziś? Przede wszystkim to, że cały czas zapewnia ona swoim klientom najwyższą jakość za jak najniższą cenę, a akurat w tej branży trudno takie coś powiedzieć o jakimkolwiek innym producencie.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 9, 2014 in Narciarstwo, Sport i turystyka

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: