RSS

Buty górskie dla początkujących

27 Feb

buty górskieButy górskie to nieodłączny element wyposażenia turystycznego, ale ich dobór wymaga odpowiednich kompetencji. Tych zaś niejednokrotnie brakuje osobom, które chciałyby uprawiać turystykę górską, kompletują swoje akcesoria turystyczne, ale nie mają wiedzy co do tego, jak to właściwie zrobić.

To oczywiście nic złego, ale tylko pod warunkiem, jeśli jesteśmy otwarci na wiedzę bardziej doświadczonych turystów i wspinaczy, tym bardziej że akurat turystyka górska i wszelkie związane z nią wyprawy to bardzo poważna sprawa. Dlaczego buty górskie należy dobierać ze szczególną uwagę? Chociażby dlatego, że ukształtowanie terenu w górach jest skrajnie inne od tego, po którym chodzimy na co dzień. Oczywiście rodzaj gór, w które się wybierzemy, również ma tutaj znaczenie, ponieważ niskie buty trekkingowe sprawdzą się świetnie w niższych partiach, ale na trudne szlaki konieczne jest już dobranie butów wysokich, które ustabilizują naszą kostkę w sposób maksymalny i tym samym zabezpieczą nas przed wszelkimi potencjalnymi kontuzjami.

 

Buty górskie muszą oddychać

Pamiętajmy też, że buty górskie muszą oddychać. W końcu spędzimy w nich naprawdę długie godziny, podczas których nasza stopa mocno się spoci, a zatem konieczne jest zastosowanie tkaniny oddychającej. Po drugie – wodoodporność! Trudno wybrać się na wymagające szlaki polskich Tatr w sytuacji, gdy nasza stopa może zmoknąć. Zresztą, każdy kto przeżył ulewy w Tatrach, doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. To wszystko może iść w parze z wysoką ceną, ale za jakość trzeba niewątpliwie zapłacić.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 27, 2014 in Sport i turystyka

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: