RSS

Buty wspinaczkowe, czyli zimowa alternatywa dla nart

21 Jan

buty wspinaczkoweJak tam całoroczne przygotowania do wycieczek i wypraw na narty, celem zrelaksowania się na stoku? Myślę że to pytanie może zabrzmieć nieco złośliwie, ale proszę nie zrozumieć mnie źle, bo teraz zostały nam tylko plany… Śniegu nie ma, mrozu też nie, dlatego narty jeszcze jakiś czas postoją sobie pod ścianą. Nie ma co się martwić, tylko trzeba lepiej zadbać o kondycję, wybierając się w góry. Pamiętajmy jednak, że odpowiednie obuwie to podstawa każdej wycieczki, tak więc jak polecam buty wspinaczkowe – na zimę będą idealne, nawet jak nie mamy zamiaru się wspinać, tylko chcemy chodzić po oczywiście śliskich nawierzchniach.

Tak więc po pierwsze i zarazem najważniejsze, takie obuwie jest dla nas koniecznie. Nawet nie próbujcie ruszać się z domu na trasę w zwykłym obuwiu sportowym, gdyż to może skończyć się nie tylko kiepską podróżą, ale także przykrym jej finałem. Jak wiecie, zimą nawet kiedy nie ma śniegu w górach jest o wiele chłodniej, a to gwarantuje śliskie podłoże. Bez właściwej przyczepności jest po nas, można skręcić kostkę, złamać nogę albo co gorsza, uderzyć się w głowę. Natomiast buty wspinaczkowe zagwarantują nam to, że o wiele mniejszym stanie się ryzyko takiej kontuzji i jakiegoś wypadku…

 

Co jeszcze dają buty wspinaczkowe?

Pomijając już kwestie bezpieczeństwa i związanego z nim komfortu, to takie buty wspinaczkowe potrafią jeszcze umilić podróż. Chodzi o to, że mając je na nodze, od razu będzie nam się szło lepiej – one zupełnie inaczej leżą na stopie, przez co potrafią ja usztywniać, wentylować oraz sprawiać, że podłoże nie jest twarde, tylko elastyczne – czyli stopy także nie powinny boleć.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 21, 2014 in Sport i turystyka

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: