RSS

Bielizna termoaktywna – idealna do sportów zimowych

06 Aug

bielizna termoaktywnaMamy więc już dobre narty biegowe – nieważne czy wypożyczone, czy własne – i chcemy wyruszyć na trasę bić rekordy ustanowione przez Marit Bjoergen i Justynę Kowalczyk. Obydwie heroiny sportów zimowych z pewnością już trzęsą się ze strachu jak osiki, bowiem doszła ich wieść o naszych ambitnych zamierzeniach. I słusznie. Grunt to stawiać sobie ambitne cele. Osiągnąć połowę ambitnego celu, to znacznie więcej niż osiągnąć nieambitny cel w całości. Zanim jednak zabierzemy się do rzeczy warto pamiętać o kilku istotnych detalach. Narty to podstawa, ale narty to nie wszystko. Jest jeszcze odpowiedni kombinezon oraz to, co znajduje się pod nim. Najlepiej jeśli będzie to bielizna termoaktywna.

Bielizna termoaktywna – tak wynika z logiki

Taka już specyfika sportów zimowych, że najczęściej uprawia się je zimą (sic! kolejny truizm) ergo jest wówczas zimno (sic! I kolejny…), czasem bardzo, bardzo zimno. A że zimno jest nieprzyjemne, a ponadto może przyprawić nas o przeziębienie, toteż z przesłanek tak sformułowanego (przyznacie, niezbyt skomplikowanego) sylogizmu wysnuć można tylko jeden wniosek – zimnu należy koniecznie przeciwdziałać. I temu właśnie służy bielizna termoaktywna, która, zaprojektowana specjalnie na takie okazje i wykonana z odpowiednich tworzyw, sprawia, iż zimno nie ma do nas przystępu.

Dla sportowców to rozwiązanie idealne. By czuć się swobodnie, sportowiec nie może ubrać na siebie wielu warstw ubrań. Ponadto ubrania muszą być możliwie najlżejsze i najcieńsze. Z reguły jest to cieniutki kombinezon, który nie zapewni utrzymania ciepłoty ciała na odpowiednim poziomie. Bielizna termoaktywna sprawia natomiast, że ciepło z nas nie ucieka, a jednocześnie ma właściwości higroskopijne, więc wchłania wodę z naszej skóry, sprawiając, że niemal wcale się nie pocimy. Jak widać, same plusy!

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on August 6, 2013 in bielizna termoaktywna

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: