RSS

Biegówki – bo sprzęt to podstawa

15 Jun

biegówkiOczywiście mógłbym rozpocząć od próby uchwycenia ducha dyscypliny, od wyłożenia Czytelnikowi wielowymiarowej podbudowy filozoficznej, jaka stoi u podstaw narciarstwa biegowego. Mógłbym skupić się na wartościach, jakie ze sobą niesie i na postawach, jakie kształtuje. Zanim jednak zaczniemy sięgać, tam, gdzie wzrok nie sięga i łamać, czego rozum nie złamie, proponowałbym skupić się na sprawach bardziej przyziemnych. Chociażby takich jak sprzęt. Bez dobrego sprzętu bowiem nici z filozofii, wartości i nauk moralnych. Każdą budowę zaczyna się od fundamentów. W przypadku narciarstwa biegowego fundament ten stanowią biegówki.

Biegówki do narciarstwa biegowego? No co ty?

Narty biegowe, w nomenklaturze potocznej określane wdzięcznym mianem: biegówki, to atrybut podstawowy każdego adepta tej dyscypliny. Bez tego ani rusz. „A to ci dopiero nowina!” – może się zżymać wielu z Was. Już słyszę te zaprawione zjadliwym sarkazmem reakcje: „Narty biegowe potrzebne do uprawiania narciarstwa biegowego?! O, dzięki ci, jaśnie oświecony, za odkrycie Ameryki i wyjawienie nam objawionej prawdy, o której nawet nam się nie śniło!”

Cóż, z jednej strony macie rację, bo serwuję Wam tutaj jakieś truizmy i oczywiste oczywistości, z drugiej jednak, zdziwilibyście się widząc, jak wiele osób na trasie zamiast profesjonalnego sprzętu używa… w zasadzie nie wiem nawet, jak to określić. Jakichś przeróbek z nart do szusowania albo tanich podróbek, w których rachunek prawdopodobieństwa, że skręci się kostkę jest porównywalny z tym, że po wtorku nastąpi środa. Dlatego takich apeli nigdy dość. Do narciarstwa biegowego tylko profesjonalne, dobre, odpowiednio dopasowane do wzrostu biegówki gwarantujące komfort i bezpieczeństwo.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 15, 2013 in wypożyczalnia biegówek

 

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: